Informacje

Adwcleaner to darmowy i skuteczny program do usuwania szkodliwych komponentów. Program radzi sobie z eliminowaniem modułów szpiegowskich (spyware i adware), procesów typu PUP/LPI (potencjalnie niepożądane oprogramowanie), pasków narzędziowych (Ask Toolbar, Babylon Toolbar, SweetIM Toolbar) i szkodliwych wpisów w konfiguracji przeglądarek internetowych. Adwcleaner to świetny program do usuwania toolbarów z przeglądarek.

Adwcleaner posiada prosty interfejs, a obsługa aplikacji jest bardzo prosta – wystarczy nacisnąć na przycisk „Search”, a silnik automatycznie przetestuje system operacyjny pod kątem występowania szkodliwych modułów. Niebezpieczne komponenty można także usunąć – w tym celu wybieramy opcję „Delete”. Przed uruchomieniem procesu należy zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle. W dodatkowym oknie konfiguracyjnym możemy wyłączyć wykrywanie wpisów związanych z oprogramowaniem takim jak: Ask Toolbar, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Chromium, Opera.

Ważną funkcją programu jest generowanie logów, zawierających szczegółowe informacje na temat konfiguracji systemu operacyjnego (wersja oprogramowania pokładowego, nazwa użytkownika, tryb uruchamiania systemu, niebezpieczne pozycje znajdujące się w: usługach, kluczach i wartościach rejestru, ustawieniach przeglądarek internetowych i strukturze plików). Plik tekstowy można następnie umieścić na specjalistycznych forach dyskusyjnych, zajmujących się wykrywaniem i leczeniem szkodliwych modułów.

Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym – składa się z pojedynczego pliku wykonywalnego, który można umieścić na dysku twardym lub w pamięci przenośnej.

Program do poprawnego działania wymaga uprawnień administratorskich. Możemy je nadać poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie wybranie opcji „Uruchom jako administrator”.

AdwCleaner to świetne rozwiązanie jeśli zastanawiasz się:

– jak usunąć delta search ?

-jak usunąć qvo6 ?

-jak usunąć toolbar?

-jak usunąć niechciane dodatki do przeglądarki ?

-jak oczyścić system ?

-jak usunąć inne śmieci z komputera?

Pobierz AdwCleaner